در حال بارگذاری
چند لحظه لطفا

منو

زبان سایت

Persian - فارسی

English - انگلیسی

PHP

زبان برنامه نویسی PHP

واژه PHP بر گرفته از Hypertext Preprocessor می باشد که یک زبان منبع باز و قابل توسعه می باشد و در سال 1994 بوسیله راموس لردوف (Rasmus Lerdorf) کانادایی به وجود آمد. برنامه‌های نوشته شده با این زبان اسکریپتی تحت لینوکس اجرا می‌شود. ناگفته نماند که برنامه‌های نوشته شده با این زبان قابلیت اجرا تحت ویندوز را هم دارا هستند. نام بانک اطلاعاتی این زبان Mysql است و آخرین نگارش این زبان نسخه پنجم آن است که نسبت به نسخه‌های پیشین خود توجه بیشتری روی معماری سه لایه داشته است.

پی اچ یی یک زبان برنامه نویسی اوپن سورس با سینتکس (شکل متن کد) بسیار مشابه ++C است، با این تفاوت که بسیاری از ویژگی‌های دشوار آن را برداشته اند. برای مثال در PHP لازم نیست که نوع متغییر را int تعریف کنید. متغییر به هر نوعی که مقداردهی شود، نوعش تعیین می‌شود. PHP معمولا در سرورهای لینوکسی بهتر اجرا می‌شود.

PHPبیشتر برای Dynamic کردن صفحات به کار می‌رود. برای این که فرق صفحات Dynamic و Static را متوجه شوید، همان ۲+۲ که در یک صفحه HTML در نظر گرفتیم را به یاد آورید. HTML عینا آن را چاپ می‌کند. اما اگر این ۲+۲ را در یک صفحه که در آن از زبان PHP استفاده شده است، قرار دهیم، عدد ۴ نمایش داده می‌شود.

facebook

twitter

linkedin

google plus

skype